Общинска администрация Раковски ще спести около 14 хиляди лева за 2016-а година.
След либерализацията на пазара на електроенергия местната власт е решила да включи на свободно договаряне цената на електричеството за двата стадиона в града, както и на Центъра за обществена подкрепа.
По първоначални сметки за период от една година от консумация на електроенергия сградата на администрацията в Раковски ще намали разходите си с около 40%. При средна консумация на година от 12.5 мегаватчаса досега разходите са възлизали на около 30 000 лв. Очаква се средствата да намалеят до 17 000 лева за година.
Всички домакинства ще имат право да излязат на свободния пазар на електроенергия през август месец 2016 година.
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Шефът на ВиК - Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите