Движението на камионите над 12 тона по автомагистралите и най-натоварените пътища ще бъде спряно от 16.00 ч. до 20.00 ч. на 4 май (петък) - последният работен ден преди трите почивни дни за Гергьовден, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Целта е повишаване на безопасността при пътуване и увеличаване на пропускателната способност на инфраструктурата.
                                                    Движението на тежкотоварните превозни средства ще бъде спряно и в последния почивен ден - 7 май (понеделник), от 14.00 ч. до 20.00 ч. Забраната не важи за коли, превозващи бързоразвалящи се хранителни продукти и товари на температурен режим, живи животни и опасни товари.
За улеснение на трафика през Владая и повишаване на пътната безопасност има две ленти за излизащите от София по път I-1 (Е-79). Временната организация е от км 278+910 до 282+038 и от пътен възел "Даскалово" до кръстовище "Драгичево".
На 7 май (понеделник), от 10.00 ч. до 20.00 ч., в същия участък ще има две ленти за прибиращите се към София. По този начин пристигащите в столицата шофьори ще могат да пътуват по-удобно и безопасно. Алтернативен маршрут на първокласния път през Владая е АМ "Люлин".
По време на почивните дни ремонтни дейности няма да се извършват, за да не се затруднява трафикът и шофьорите да пътуват спокойно. Единствено, ако е необходимо ще се предприемат спешни и неотложни работи, свързани с безопасността на движение.
                                            
                    
                        За пета поредна година бяха връчени годишните награди „Импулс“ за български танцьори
                    
                    
                                            
                    
                        В търсене на справедливост: Близки на загинал моторист излязоха на протест в Пловдив
                    
                    
                                            
                    
                        Заради промените в климата пчелите в България са намалели драстично в последните години