Ревизиране на дългосрочните договори с американските електроцентрали обсъдиха на среща при премиера представители на работодателските организации. В нея участваха министрите на финансите и на енергетиката, ръководителите на държавните енергийни дружества, както и председателят на парламентарната енергийна комисия. По време на срещата стана ясно, че са налице всички предпоставки до няколко седмици да бъдат прекратени договорите на двете централи в Маришкия басейн за изкупуване от НЕК на произвеждания от тях скъп ток за бита.
Управляващите поеха ангажимент да направят промени в енергийния закон, които да не позволят блокиране на либерализацията на пазара и появата на нов тип производители на ток с преференциални цени. Подчертана беше и необходимостта от по-бързо изготвяне и приемане на национална енергийна стратегия до 2030 година.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра