Варна отбелязва Световния ден срещу хипертонията. Мотото тази година е “Нормално кръвно налягане, здраве за бъбреците”. До 16:00 часа днес на входа на Морската градина, в района на Икономическия университет, ще има пункт, където жителите и гостите на града ще могат да измерят безплатно кръвното си налягане и да се консултират със специалист за проблеми, свързани с хипертонията и бъбречните заболявания.
1,2 милиона души у нас получават лекарства срещу високо кръвно налягане, заплащани от Здравната каса. Броят на болните обаче е много по-голям. Хипертонията е заболяване не само на сърцето, а засяга целия организъм, затова ранната диагностика е важна. Световният ден срещу хипертонията ще бъде отбелязан в Бургас и в Добрич, където също ще има пунктове за измерване на кръвното налягане.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро