В разгара на София филм фест международното жури разкри част от впечатленията си за филмите в конкурсната програма, видени до момента и загатна критериите, по които ще бъдат оценявани те. Андреа Драганова и операторът Мартин Костов се срещнаха с нашумялата българска звезда от филма Трейнспотинг 2 Анжела Недялкова и председателя на журито Кристи Пую.
Звезди на световното кино ще определят носителя на голямата награда на София филм фест. Сред тях е и младата българска актриса Анжела Недялкова.
Анжела Недялкова - актриса: За мен е голяма чест да съм част от международното жури тази година. Означава много за мен и е едно така специално признание. Вълнувам се много. Задачата е доста отговорна, но и изключително интересна.
Само преди пет години филмът „Аве", който я откри за киното, беше включен в конкурсната програма на феста. А днес ще я гледаме в продължението на култовия „Трейнспотинг" на Дани Бойл.
Председател на журито е един от основоположниците на новата вълна в румънското кино, а именно отличеният от фестивала в Кан - Кристи Пую.
Кристи Пую - режисьор: Ние сме петчленно жури и всеки един от нас има различна философия относно оценяването на филмите, така че е много индивидуално какво предпочитаме. Що се отнася до моите критерии - аз давам превес на всеотдайността и смелостта, с които се подхожда към даден проект.
Анжела Недялкова - актриса: Наистина е много важно филмът да остави отпечатък и след като човек си тръгне от киносалона.
Какъв е изборът на международното жури ще разберем в събота!
Градовете Оулу и Тренчин са готови за ролята си на европейски столици на културата през 2026 г.
Бляскав финал на годината: В Софийската опера започват традиционните новогодишни концерти
"Секция 13" на Съюза на българските художници представя изложбата „Обща постановка“
Музеят на историята във Варна пази колекция от коледни картички от началото на XX век