Въпреки отпуснатите вчера от държавата милион и половина лева за решаване на проблема на северните столични квартали и достъпа им до скоростната тангента, хората от засегнатите райони още негодуват.
"Илиянци", "Бенковски", "Требич", "Нови Искър" се оказаха без достъп до северния скоростния път, с всекидневни тапи заради недомислено пътно съоръжение. Тази вечер недоволните имат среща с представители на Столична община.
Главният архитект обеща, че тунелът под скоростния път, където сега се чака с часове, ще стане еднопосочен. Движението в другата посока ще се пренасочи към бул. "Рожен", където след приключване на отчуждителните процедури, ще има кръгово движение.
През следващата седмица ще се направи и алтернативната връзка за придвижване до с. Мрамор - през възела на Софийския околовръстен път със Северната скоростна тангента.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Шефът на ВиК-Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро