ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Три нови случая на морбили в Благоевградско

Чете се за: 00:30 мин.
Още

Три нови случая на морбили в Благоевградско - две деца от Разлог и едно от Добринище, съобщават от здравното министерство.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Всички заболели са имали контакт с вече заразен човек.

      Две от децата са приети в болницата в Гоце Делчев, едно в „Св. Анна" в София.

      Децата не са имунизирани срещу заболяването, поради ненавършена възраст или отказ на родителите. Така регистрираните случаи на морбили в страната стават 24, лабораторно доказаните са 15.

      Проф. д-р Тодор Кантарджиев, директор на НЦЗПБ: Първо и най-важно във всички области, не говоря само за област Благоевград - всички деца, които са пропуснали имунизацията на 13 месеца - приоритетно започва това. Всички деца, които са до 8-годишна възраст и нямат имунизация за морбили трябва да бъдат имунизирани. Второто нещо. Трябва много хубаво да се обясни на младите майки, че деца, които са по-малки от едногодишна възраст и не са имунизирани за морбили - трябва да се избягват контакти с други деца. Деца до едногодишна възраст, неимунизирани с морбили, моля да не се водят в страни, където има много морбили.

      Свързани статии:

      Шест деца с морбили са в столичната УМБАЛ Св. Анна
      Шест деца с морбили са в столичната УМБАЛ "Св. Анна"
      Две годишно дете е шестият пациент от Разлог, хоспитализиран в...
      Чете се за: 00:16 мин.

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?