Обикновените хора на Тутракан даряват средства, за да поддържат и модернизират болницата си. Последното дарение от 35 хиляди лева е за отделението за анестезиология и интензивно лечение.
Дарителските акции на тутраканци са от години. Досега са основно обновени четири отделения.
Д-р Стоянка Димова – началник на Отделение за анестезиология и интензивно лечение: „5 хиляди лева. Основният ни дарител е Общината, Общински съвет. И останалите средства до 35 хиляди лева са намерени благодарение на всички фирми, кооперации, обикновени хора."
Специализациите на трима млади лекари са поети от болницата. Предстои и увеличение на заплатите им, съобщи управителят д-р Недка Цветкова. Но не само това е стимул...
Д-р Павел Ангелов: „В тая малка болница са концентрирани много ценни кадри в национален аспект. Също така е оборудвана малката болница с много добра апаратура. Това ни позволява да практикуваме една медицина на световно ниво.“
Тутраканската болница досега не е била сред обсъжданите за закриване и защитава високото си второ ниво.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?