Усложнена остава обстановката на територията на областите Бургас, Варна, Шумен и Добрич. Извършена е евакуация и е оказана пряка помощ на стотици хора, оказали се в снежния капан, съобщи пресцентърът на МВР.
Най-сериозна продължава да е ситуацията на пътя Карнобат и Айтос. Продължават действията по изтеглянето на автомобилите, което се извършва с помощта на верижна техника. Само през тази нощ бяха изтеглени над 80 превозни средства.
На територията на област Шумен е затворен за движение пътят между областния център и град Каолиново. През нощта бяха евакуирани пет човека от пътя между Нова пазар и Плиска. Към момента пожарни екипи извозват болните на хемодиализа, а един екип пътува към село Венец за оказване на помощ на 8 възрастни човека и две деца.
На над 20 сигнала са реагирали пожарните екипи на територията на област Добрич. Затворени временно за преминаване са пътищата Варна-Дуранкулак, Добрич- Албена, както и Добрич-село Карапелит. Над 160 са хората, които са потърсили помощ и на които е оказана помощ от спасителните екипи.
На територията на област Варна пожарните екипи са реагирали на повече от 60 сигнала. Оказана е пряка помощ и е извършена евакуация на почти 50 човека. От преспите са изтеглени десетки леки автомобили, два микробуса и 15 тежкотоварни камиона.
Прокуратурата повдигна обвинение за умишлено убийство след инцидент на „Лъвов мост“ в София
Условна присъда за румънец, причинил смърт на пътя, карал със 124 км/ч. при ограничение 60 км/ч.
Аферата "Баба Алино": Прокурори от ВКС се командироват във Варна, за да помагат по досъдебните производства
Четирима непълнолетни са обвинени за нападение над 72-годишен мъж в Стара Загора
България още не покрива условията за безвизови пътувания до САЩ въпреки напредъка
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?