Днес отбелязваме Международния ден за безопасен интернет. Как ученици помагат на ученици да се справят с проблемите в мрежата - това показва поредната кампания на Националния център за безопасен интернет. Името на инициативата е "Героят си ти", а идеята ѝ е да спре езика на омразата в мрежата и извън нея.
Това е кампания за по-добрия начин да бъдеш модерен.
Антоанета Василева, координатор на Консултативната линия за безопасен интернет: Искаме да дадем добър пример на децата и да им покажем, че има и други начини те да бъдат cool, да бъдат известни в училище, да бъдат готини - като бъдат добри, като бъдат подкрепящи, като използват позитивен език онлайн и офлайн.
"Ти си героят" е кампания създадена от младежи за техните връстници. Сценарият на това видео е по тяхна идея и вече може да бъде намерено в интернет.
Димана: Насочваме се към децата, които биват тормозени, децата, които тормозят и децата, които са просто свидетели.
Защото да си безразличен свидетел на тормоз е като да си активен съучастник. А за да си супергерой, първо трябва да си суперчовек.
Цената на топлото: Исканото поскъпване на парното в София може и да не се случи
Великден с по-скъпо агнешко месо и яйца – производители предупреждават за натиск върху цените
Подготовката за вота: ЦИК назначава секционните избирателни комисии в чужбина
Мерки срещу поскъпването на живота – КНСБ ги изпраща на премиера Андрей Гюров
Великден с по-скъпо агнешко месо и яйца – производители предупреждават за натиск върху цените
Цената на топлото: Исканото поскъпване на парното в София може и да не се случи