Общинските власти в Букурещ решиха да отпуснат още 25 000 ваучери, с които да се закупуват велосипеди, пише днес вестник "Либертатя". Програмата "Велосипедисти в Букурещ" на общината за предоставяне на ваучери на стойност 500 леи, които да бъдат използвани за закупуване на велосипед или електрическа тротинетка, стартира това лято и предизвика голям интерес сред гражданите.
Столичната община първоначално предостави 5000 такива ваучери, които вече са предоставени на ползвателите. Столичният кмет Габриела Фиря уточни, че увеличението с още 25 хиляди ваучери отговаря на общия брой постъпили заявления от граждани за участие в програмата "Велосипедисти в Букурещ", която има за цел да намали замърсяването на въздуха в румънската столица.
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?