Лидерът на Воля Веселин Марешки даде съгласие за сваляне на имунитета си по повод второто искане на главния прокурор, този път във връзка с разследване за изнудване. Пред журналисти той припомни, че един от въпросите в инициирания от него референдум миналата година е бил именно за отпадане на имунитета на депутатите.
Веселин Марешки - зам.-председател на НС и лидер на Воля: Ние даже ще го внесем като законопроект. Няма нужда от този цирк за всяко нещо да си даваме имунитета, колкото да се върти в парламента. Всеки един български гражданин, който е извършил някакво закононарушение, трябва да може да бъде разследван.
"Да, България": Изненадващата проверка на прокуратурата срещу Емил Дечев издава притеснението на особено изнервения Делян Пеевски
Ръководството на БСП призова депутатите от ПГ да подкрепят ветото върху Изборния кодекс
Прокуратурата протестира изменените присъди по делото за убийство на Евгения
Осъдиха на 10 години затвор шофьора, убил семейство на Околовръстното шосе в Пловдив
Прокуратурата поиска съдействие от американска служба и Европол за случая "Петрохан"