Повече време, прекарано с близките по време на празниците и по-малко - в социалните мрежи. Това е рецептата на група датски учени за добро настроение на Коледа. Те установили, че многото "висене" в социалните мрежи ни прави нещастни. Вижте защо:
Ако в момента преглеждате безцелно стената си във Фейсбук - спрете. Ако в почивните празнични дни имате много свободно време - не го запълвайте със социални мрежи. Според учени от университета в Копенхаген, това е тайната за добро настроение по време на празниците. Причината - гледането на "перфектни" семейни портрети и ваканционни снимки, предизвикват завист и усещане за лична неудовлетвореност.
Според проучване, в което с участвали повече от 1000 души, честото използване на социални мрежи може да повлияе негативно на емоционалното състояние. Хората започват да правят неволни сравнения между своя живот и този на останалите, а усмихнатите лица от снимките, предизвикват точно обратното у част от потребителите на социалните мрежи.
Това обаче се отнася най-вече за тези, които "само гледат", а не общуват с други хора в интернет. Препоръчва се поне седмица "почивка" от социалните мрежи. А пък независимо от препоръките на учените, не е ли това време на годината именно за това - за повече общуване с любимите хора, очи в очи...
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата