Водата във Варна поскъпва от 1 май с близо 15,5 %, реши на закрито заседание Комисията за енергийно и водно регулиране. Така кубик вода вече ще струва 2, 93 лв, което според регулатора е значително под нивото на социална поносимост от 4 лв за кубик. Планираните инвестиции са в размер на 28,5 млн. лева като 58% от тях са предназначени за подобряване на услугата по водоснабдяване и 16% - за канализация.
Бюджет с 5,7% дефицит за 2026 г. представи финансовият министър Гълъб Донев
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара