ТИР, натоварен с пластмаса, се обърна на магистрала Хемус и се наложи 6 часа целият трафик в посока Варна да минава през съседната бензиностанция. В ранния следобед движението беше възстановено.
Димитър, участник в катастрофата: ТИР-ът блъска колата малко след 9 часа сутринта в района на Ботевград. Веднага е подаден сигнал и районът е отцепен от пътна полиция. Димитър е един от участниците в катастрофата, който разказа и какво точно се е случило според него.
Димитър: Пътувам, надминавам два тира, дал съм мигач, че завивам за бензиностанцията и ме блъскат. Тирът ме блъстна, той ме надмивава точно тук, в момента, в който аз ще влизам да зареждам.
След като се удря в леката кола, тирът се забива в средната мантинела и блокира изцяло платното за движение в посока Варна. Затова движението беше отклонено през съседната бензиностанция. Целият товар - пластмаса за рециклиране - беше разсипан на платното. Пренасянето му в друг камион и почистването на пътя отнеха часове. Това предизвика километрични опашки от автомобили в посока Варна.
                                            
                    
                        В търсене на справедливост: Близки на загинал моторист излязоха на протест в Пловдив
                    
                    
                                            
                    
                        Заради промените в климата пчелите в България са намалели драстично в последните години
                    
                    
                                            
                    
                        Нови ограничения за движение в двете нискоемисионните зони в София влизат в сила от декември
                    
                    
                                            
                    
                        "Ние вече не живеем - отидоха на концерт, а ни ги върнаха в ковчези": Кочани
                    
                    
                                            
                    
                        Заседание на Комисията по бюджет и финанси към Тристранния съвет: На фокус Бюджет 2026