В 17.30 ч. беше възстановено движението на влаковете в междугарието Якоруда - Белица, съобщиха от НКЖИ. Сутринта заради паднала скална маса влак дерайлира в участъка и движението беше спряно до пълно почистване на трасето.
Час преди да премине влакът, трасето било обходено, но не е имало индикации за свличания на скална маса, казаха от Националната компания "Железопътна инфраструктура" и добавиха, че участъкът не е регистриран като рисково място. Според местните хора, обаче районът е опасен.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец