Вицепремиерът и външен министър Екатерина Захариева определи признаването на българското малцинство в Албания като възстановяване на историческата справедливост. Тя благодари на албанския парламент и припомни, че новината е резултат на много усилия. Споразумение за признаване на българското малцинство в Албания съществува от далечната 1932 г. То обаче не е било подписано и не е влязло в сила.
Екатерина Захариева, вицепремиер и министър на външните работи: Знаете, че в проекта на закон липсваше българското малцинство. Признаваха се 8. Положихме доста усилия, но преди всичко самото българско малцинство там им благодаря, затова че за около месец и половина събраха 3000 подписа. И най-важното е, че в една демократична държава, в една държава, която иска да бъде член на ЕС, е важно да не се пречи на хората да се самоопределят.
Велислава Делчева: Дигитализацията на ТЕЛК не трябва да e бариера пред хората с увреждания
НАП за БНТ: След проверки на "Исторически парк" са били установени допълнителни задължения
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив