Ниските температури и замръзнали водоизточници през последните дни доведоха до проблеми с водоподаването в някои от по-високите зони на Благоевград.
За решаване на проблема от водоснабдителното дружество в града е включено и резервното захранване.
„В момента работят и помпените станции „Струма” и „Бистрица”, за да може градът и селата да бъдат с нормално водоподаване”, каза инженер Росица Димитрова управител на дружеството. Тя добави още че екипите реагират на всички сигнали подадени от гражданите на дежурният телефон, който хората могат да намерят в интернет сайта на ВиК дружеството. За проблеми със замръзнали водомери и чешми също може да се търси помощ на горещия телефон.
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?