За поредица от нарушения при провеждане на процедурата за концесията на плажовете сигнализира депутатът от "БСП Лява България" Атанас Зафиров. По думите му управляващите отказват да осигурят прозрачност. За по-малко от две седмици те се опитват да дадат над 10% от плажовете на концесия, каза Зафиров.
Според него в концесията за първите 8 плажа ставаме свидетели на сгрешена формула още в документите, закупени от участниците в търга. Последвала е поредица от други нарушения.
Атанас Зафиров - депутат от "БСП лява България": Днес е 19 ден след провеждането на процедурата, а по закон е трябваше в 3-дневен срок да бъдат обявени резултатите. Министърът не отговори на нито един въпрос и през цялото време питаше откъде разполагам с тази информация.
Още за аргументите на Атанас Зафиров гледайте във видеото.
Среща на върха на ПСЮИЕ в София: На форума обсъдиха интеграция, свързаност и предизвикателства
Решението на кабинета за военната помощ за Украйна: Реакция на опозицията в парламента
Пламен Абровски: Няма да допусна никой да вреди на инициативата „Кошница с грижа“
Край на военната помощ за Украйна: Ще загубят ли българските оръжейни заводи?
Премиерите на България и Молдова обсъдиха задълбочаването на двустранните отношения
Чешките власти проверяват книжките на двамата шофьори от тежката катастрофа на "Челопешко шосе"
Трагедията на "Челопешко шосе": Пред БНТ говори една от медицинските сестри, спасявали хората
Край на военната помощ за Украйна: Ще загубят ли българските оръжейни заводи?