Засилват контрола във всички детските ясли и градини в София след като 2-годишно момиченце е било нахапано от свое връстниче по лицето, ръцете и гръбчето, докато са били оставени без надзор. Инцидентът е станал вчера в детска градина в столичния кв. "Борово". По случая вече е уволнена една медицинска сестра. Други две може да бъдат дисциплинарно уволнени, ако се докаже, че са оставили децата сами без надзор.
Тодор Чобанов, зам.-кмет на София: "Установено е, че има безотговорно поведение на медицинското лице, което е отговаряло за тази група. Категорично можем да кажем, че не е изпълнило служебните си задължения. Медицинското лице си е подало оставката тази сутрин, защото то съзнава своята вина в този тежък случай. При всички случаи, това е един сериозен инцидент и ще бъдат положени сериозни усилия за подобряване на контрола, тъй като тук става дума за това директорите да контролират работата на своите подчинени, на медицинските лица в яслените групи".
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите