Ще бъде ли то удължено?
След взаимните обвинения на Русия и Украйна вчера, че нарушават еднодневното великденското примирие, обявено от руския президент Владимир Путин в събота, изглежда няма да има удължаване.
Заповедта на Путин за спиране на бойните действия дойде след месеци усилия на американския президент Доналд Тръмп да накара Москва и Киев да се споразумеят за прекратяване на огъня. Часове преди примирието да изтече в полунощ говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че Путин не е издал заповед за удължаването му.
От Държавният департамент на Съединените щати заявиха, че биха приветствали, ако бъде постигнато такова. В пост в Екс украинският президент Володимир Зеленски отново призова за 30-дневно прекратяване на огъня по цивилни обекти.
Инцидент над Черно море: Руски Су-35 е задействал аварийните системи на британска машина
Отношенията Китай - Русия: Си Дзинпин и Владимир Путин обсъждат редица международни теми
Путин в Китай: Руският лидер пристига в Пекин броени дни след визитата на Тръмп
DARA се срещна с премиера: Радев поздрави певицата и екипа на БНТ за успеха на "Евровизия"
Нетният икономически ефект за България от домакинството на "Евровизия" може да е между 45 млн. и 70 млн. евро