16-годишните баскетболисти на Ямбол започнаха със загуба в Европейската младежка лига в Чехия

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:07, 17.02.2023
Чете се за: 01:25 мин.
годишните баскетболисти ямбол започнаха загуба европейската младежка лига чехия
Снимка: БФ Баскетбол

Отборът на Тунджа регистрира загуба в първия си мач от турнира от Европейската младежка баскетболна лига за 16-годишни в Пардубице, Чехия. Тимът, воден от Стойо Чолаков, отстъпи на домакините Вивидбукс с 89:96.

Ямболци поведоха в началните минути, но във втората и третата четвърт на мача позволиха на чехите да изравнят и поведат. Финалният щурм в последната част на мача се оказа недостатъчен за пълен обрат.

Иван Георгиев се отличи с 28 точки, дабъл-дабъл от 13 точки и 13 борби записа Марк Шопов. 15 точки добави Стефан Касабов, а 14 отбеляза Никола Нанков.

Днес от 21:00 ч. Ямбол играе с тима на Люксембург, а утре се изправя срещу представителите на Будапеща от 12:30 ч.

Това е вторият турнир от ЕМБЛ. Първият, в който участва ямболския отбор се проведе в Дебрецен, Унгария. Там ямболските момчета постигнаха 4 победи от 4 мача и оглавиха своята група.

Как се откриват затрупани хора: Наши спасители показаха техниката, която им е помогнала в Турция
Анте Шимунджа: Лудогорец може да играе много по-добре