Министърът на образованието Галин Цоков награди днес 16 зрелостници от випуск 2022/2023 година с "Национална диплома" за отличен успех за всички вписани предмети в дипломата за средно образование. Една от тях е Екатерина Досева от Велико Търново - лауреат и участник в международния клас на езикова гимназия в Германия.
19-годишната Екатерина е възпитаничка на езиковата гимназия във Велико Търново. Там тя завършва с отличен успех. За резултатите си, днес Екатерина беше наградена с "Национална диплома" за отличен успех за целия гимназиален етап. Дипломата ѝ беше връчена от министъра на образованието.
Екатерина Досева: "За мен е наистина много голяма чест и тук е момента да благодаря на моето семейство, на учителите, които повярваха в мен и в моите възможности."
По време на учебните си години, Екатерина участва в кръжоци по немски и английски език. Става лауреат в седмото състезание по философско есе и малко по-късно прекарва една учебна година в Германия на културно-езиков обмен.
Екатерина Досева: "Образованието там се различава доста от образованието тук. Има много по-малко часове и ученикът реално има доста повече свободно време да развива способностите си."
Екатерина признава, че да си пълен отличник коства много безсънни нощи и часове подготовка. А сега ѝ предстои да учи логопедия в Медицинския университет във Варна.
Репортер: Ерика Шаумян
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Софийският университет е класиран сред първите 5,2% от 21 291 висши училища в света
Резултатите от първо класиране за първи клас в училищата в София са публикувани
След новините: За осиротелите класни стаи, оглушителната тишина и надеждата за образование
Премиерът Радев се срещна ученика Никола Веселинов, спечелил конкурса "Млад учен" в САЩ
ЕК предлага откриването на процедура при прекомерен дефицит за България
Правната комисия в ЕП отхвърли искането за сваляне на имунитета на евродепутата Никола Минчев