Освен хърватката, аут от надпреварата е и номер 8 в схемата-Екатерина Александрова.

10:08, 06.08.2020
Чете се за: 01:19 мин.
Тенис
годишна италинка елиминира дона векич палермо

Рестартът на тенис сезона в Палермо продължава с пълна сила, а вече не липсват и изненадващите резултати.

Две от фаворитките в надпреварата - Дона Векич и Екатерина Александрова, отпаднаха във вчерашния ден.

24-годишната Векич допусна поражение от младата звезда на домакините Елисабет Кочиарето.

Участаващата с "уайлд-кард" италианка изигра чудесен двубой и тотално надигра своята съперничка, която е с повече от 130 места пред нея в ранклистата.

Мачът започна оспорвано като и двете тенисистки имаха шансове за пробив, но в първите пет гейма не успяха да се възползват.

В шестия, Кочиарето най-накрая оползотвори точка за пробив, който след това бе експресно затвърден.

Сервирайки за оставане в първата част, Векич отново се пропука и италианката поведе със сет, след 52 минути на корта.

Кочиарето започна силно и втората част, реализирайки пробив за аванс от 2:0 гейма.

Векич реагира с моментален рибрейк, а впоследствие и изравни резултата при 2:2.

В следващите минути и двете тенисистки бяха категорични на сервис, за да се стигне до десетия гейм. В него 19-годишната италианка нанесе решителния удар, осъществявайки четвъртия си пробив в двубоя, с което си гарантира място за първи път в своята кариера в четвъртфиналната фаза на турнир от WTA.

Друга от поставените тенисистки - Елена Александрова също се сбогува с надпреварата.

Рускиянята отстъпи на 23-годишната Фиона Феро от Франция след 1 час и 51 минути на корта.

В първият сет, двете си размениха по един ранен пробив и когато изглеждаше, че нещата отиват към тайбрек Александрова се пропука.

Тя загуби своето подаване при 5:5, а в следващия гейм Феро не сбърка и затвори първата част.

Французойката пренесе силната си игра и във втората част, осъществявайки два пробива в самото начало.

27-та в света рускиня успя да върне единия, но за повече нямаше сили.

В края тя дори изгуби още веднъж подаването си и след 2:6 отпадна от турнира.

Напред в Палермо продължават още Сара Ерани и Аляксандра Саснович.

Ерани надигра в много оспорван двубой Кристина Плишкова, докато Саснович бе повече от убедителна срещу друга италианка - Жасмин Паолини.

По този начин станаха ясни четири от осемте 1/4-финалистки като единствената сигурна среща е между Сара Ерани и Фиона Феро.

Днес предстоят да се изиграят останалите двубои от 1/8 финалите, в които ще участват номер 1 в схемата - Петра Мартич (Хърватия) и номер 4 - Анет Контавейт (Естония).

Президентът Радев: Порочната система въведе страната в днешната дълбока криза