1951 са новите случаи на коронавирус у нас за последните 24 часа. Положителни са 25,1% от направените 7760 теста.
Най-много са новите случаи в София - 490, следват областите: Бургас - със 179 и Варна - със 160 новоинфектирани. В болница се лекуват 1040 души, 58 са в интензивно отделение. Като излекувани за 24 часа са отчетени 1125 души, починали са 10.
От утре на територията на София се въвеждат нови мерки срещу разпространението на коронавируса. Всички лица, когато се намират в закрити места, които са достъпни за гражданите и/или са предназначени за обществено ползване, задължително трябва да бъдат с маска.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души