Европа почете паметта на жертвите на тероризма. Испания отбеляза 20 години от най-смъртоносните атентати на Стария Континент след трагедията в Локърби през 1988.
10 бомби, скрити в спортни сакове, се взривиха в 4 влака в сутрешния час пик в Мадрид на днешния ден през 2004-та година. Жертвите бяха 192, ранените - над 1700. Нападенията бяха извършени 3 дни преди парламентарните избори в Испания. Те бяха загубени от управляващата Народна партия, която подкрепяше войната в Ирак.
Първоначалните подозрения паднаха върху баските сепаратисти от ЕТА, но впоследствие отговорност пое "Ал Кайда". Новото социалистическо правителство изтегли испанските части от Ирак. Във възпоменателните прояви в Мадрид днес се включиха кралското семейство, премиерът Педро Санчес и еврокомисарят по вътрешни работи Илва Йохансон.
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра