50 деца и 150 възрастни бяха евакуирани днес от педиатрична болница „Света Мария“ в град Яш (Североизточна Румъния) след подаден сигнал за дим.
На мястото са пристигнали около 50 военни пожарникари и 14 пожарни коли, след като на спешния телефон 112 е бил подаден сигнал за дим, излизащ от първия етаж на болницата.
Децата и възрастните са евакуирани в двора на болничното заведение, съобщи Инспекторатът за извънредни ситуации в Яш.
Няма пострадали хора при инцидента, възникнал в корпус на сградата, който е в ремонт.
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°