ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

2,5 млрд. лева е бюджетът на София за тази година - за какво ще отидат парите

Чете се за: 01:27 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Два милиарда и половина е бюджетът на столицата за тази година. Параметрите бяха представени от кмета Йорданка Фандъкова. Голяма част от средствата са за изграждането на пътна инфраструктура.

За 2023 година в бюджета са заделени средства за основен ремонт на 36 улици и булевардни в различни райони. Най-големият стратегически обект е изграждането на връзката между булевардите "Симеоновско шосе" и "България".

200 милиона лева са предвидени за изграждането на улици и булеварди, а част от третия ринг в София е бул. "Филип Кутев".

За ремонт и изграждане на тротоари са заложени 48 млн. лв. Столичната община ще инвестира и близо 60 милиона за изграждането на нови детски градини, ясли и едно ново училище.

"Днес в проекта за бюджет залагаме приходи около 930 милиона лева - двойно повече приходи. Другият ресурс, който ни помогна да защитаваме града, са защитените европейски средства. Средствата за инвестиции са малко над 670 млн. лв. - от тях 323 са от собствените приходи на общината", каза кметът Йорданка Фандъкова.

През септември предстои бюджетът за 2023 г. да бъде гласуван в Столичния общински съвет.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?