Излекуваните от коронавирус отново са повече от новозаразените за последните 24 часа.
2517 са новите случаи или това са 16,5% от направените 15297 теста.
9685 са хоспитализираните пациенти, от тях 807 са в интензивни отделения.
125 души са починали, а като излекувани са посочени 3647 души. Ваксинираните през последното денонощие са 14882, с което общият им брой надхвърли 605 000.
Втора доза са получили близо 120 000 души.
Заради тържественото откриване на 45-ото Народно събрание се отлага брифинга на Националния оперативен щаб, който по традиция се провежда всеки четврътък.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите