Нова донорска ситуация е реализирана в Университетската болница "Света Анна" в София. Tова съобщи председателят на Изпълнителна агенция "Медицински надзор" Иванка Динева.
Донорът е 27-годишен мъж, транспортиран в мозъчна смърт.
Предстои да бъдат направени трансплантации на бъбреци в Александровска болница и на черен дроб във ВМА.
Сърцето и белите дробове на младия мъж ще бъдат трансплантирани в Германия по линия на международното сътрудничество.
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?