Село Мирково отпразнува днес своя 30-годишен юбилей от обявяването си за самостоятелна община.
Близо 2000 постоянни жители на селото и много техни гости се събраха в местността Бърдо, за да почетат заслужилите с почетния знак на общината и да се порадват на направеното дотук.
Като една от най-бързо развиващите се общини у нас - селото кандидатства по различни програми и със получените 30 млн. лева от 2007 г. насам успява да построи водопровод, да ремонтира улици, да създаде паркове и да обнови центъра си, а най-голямата им гордост е големият спортен комплекс с голям стадион, плувен басейн, игрища за различни спортове и закрити зали.
"Днес празнуваме 30 г. от обособяването на Мирково като самостоятелна община - прекрасно място, пази история, култура, едно много приятно място, който иска да заповяда", заяви кметът на селото Цветана Йотина.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори