3000 здравни работници във Франция са в принудителен неплатен отпуск, защото не са се ваксинирали срещу COVID-19 преди крайния срок тази седмица, заяви здравният министър Оливие Веран.
Той уточни, че някои са подали оставките си, вместо да се запишат за ваксиниране.
Това, при сравняване с общо 2,7 милиона здравни работници във Франция, според Веран не поставя функционирането на здравната система в страната под заплаха.
Президентът Еманюел Макрон постави ултиматум през юли на служителите в болниците, работниците в домовете за пенсионери и пожарната служба да получат поне една доза до 15 септември или ще се изправят пред неплатен отпуск.
От днес здравните работници във Франция трябва да са ваксинирани
Горещите вълни и глобалното затопляне: Според доклад дейността на човека ускорява затоплянето
Влак с 200 пътници и без работещ климатик блокира в Италия по време на горещините
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата