Демонстрацията тази вечер протича спокойно, а хората мирно отстояват исканията си - оставка на правителството и главния прокурор, провеждане на предсрочен вот с машинно електронно гласуване. Остават блокадите на 3 ключови столични кръстовища.
Около 20:30 ч. в небето над София полетяха балони, пуснати от протестиращите.

СНИМКА: Йоана Миланова
След 21 ч. хората се отправиха на традиционното си шествие към Орлов мост.
Същевременно недоволни граждани продължават да събират подписи с искане за премахване на блокадите. Тази вечер недоволните се събраха пред НДК и шестваха до църквата "Света Неделя".
Преди дни "Отровното трио" обяви, че по Закона за достъп до обществена информация е отправило питане до Министерския съвет дали главния прокурор ползва вила от резиденция "Бояна".
Днес основните организатори на протеста съобщиха, че са получили отговор - според него този въпрос е препратен към Прокуратурата, въпреки че Министерският съвет стопанисва резиденцията.
Днес Софийският градски съд постанови най-леката мярка "подписка" за Георги Георгиев, обвинен за счупването на стъклото на автомобила на Елена Мицева при последната блокада на кръстовището пред Румънското посолство. Градският съд отбелязва, че разследването трябва да провери данните, че Мицева също е извършила престъпление, навлизайки с автомобила си в блокираното от протестиращи кръстовище.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите