51 секунди! Технически туш за страхотната Тайбе Юсеин

Тайбе Юсеин
07:14, 03.08.2021
9878
Чете се за: 02:22 мин.

Само 51 секунди бяха необходими на Тайбе Юсеин, за да влезе в битката за медалите в Токио. Българската състезателка по борба победи с технически туш Болортуя Курелку (Монголия) на 1/4-финалите в олимпийския турнир в категория до 62 килограма.

По-късно днес, около 12.40 часа, Тайбе Юсеин ще се изправи срещу следващото си препятствие в японската столица - представителката на домакините Юкако Каваи, която ѝ е много добре позната.

Българката изигра много добре тактически втория си двубой на олимпийския тепих.

Видео с представянето на родната боркиня можете да видите ТУК

Още в началните секунди Тайбе Юсеин атакува монголката и само с няколко движения успя да натрупа 10:0 точки, което означаваше технически туш и край на срещата след по-малко от минута.

Световната и европейска шампионка започна отлично представянето си в Токио. В първия си двубой, на 1/8-финалите, тя победи с 4:1 точки бразилката Лаис Нунеш.

След бързия успех над Болортуя Курелку нашата представителка ще срещне Юкако Каваи.

Японката е сребърна медалистка от Световното първенство по борба през 2018 г. в Будапеща, Унгария. Именно на финала Тайбе Юсеин победи японката, за да спечели златото, а второто място остана за съперничката ѝ. Година по-късно Каваи спечели и бронзов медал от шампионата на планетата.

Въпреки че тренировъчният процес на българката беше нарушен през изминалата година, заради тежка контузия на коляното, до този момент по нищо не личи Тайбе Юсеин да има пропуски в подготовката. Повече от 6 месеца тя отсъстваше, като непосредствено преди Олимпиадата успя да участва на два турнира.

Срещата на Юсеин с японката ще можете да наблюдавате по БНТ 3 и онлайн в спортната секция на bntnews.bg.

Снимки: БОК, Костадин Андонов StartPhoto

Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
Чете се за: 02:25 мин.
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Макс Верстапен най-бърз в свободната тренировка за Гран при на Маями
21:43, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Боряна Калейн завърши втора, Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
21:34, 03.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.