6-годишно дете пропадна в шахта на оживен булевард в Пловдив.
За щастие момчето не е пострадало при инцидента, има единствено леки охлузвания. Първи на помощ се е притекъл шофьор, който преминавал покрай мястото. Спрял колата и скочил в шахтата да помогне. След сигнал до телефон 112 са пристигнали екипи на пожарната, полицията, спешна помощ и районното кметство.
От районното кметство в ЖК Тракия проверяват чия собственост е съоръжението и защо е било необезопасено. Утре ще бъде разпоредена проверка на всички подобни съоръжения, собственост на различни дружества.
"Детето беше извадено успешно, има леки охлузвания. Районната администрация няма права да се намесва при тези шахти на частните дружества, което не означава, че още утре няма да има разпореждане всички шахти да бъдат обслужени и сервизирани", каза Георги Гатев – зам.-кмет на район "Тракия".

Текст: Нели Ангелова
Снимки: Мариела Хубинова
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
В очакване на 2026 г.: В София и страната се готвят да посрещнат новата година
Еврото идва след полунощ: Готови ли са в заведенията да връщат в новата валута?
Над 11,5 млн. лева недекларирана валута е задържана на „Капитан Андреево“ през 2025 годна