Адриан Андреев не успя да влезе в основната схема в Истанбул

12:16, 13.09.2021
адриан андреев успя влезе основната схема истанбул

Третата ракета на България Адриан Андреев загуби в последния кръг на квалификациите на турнира от сериите Чалънджър на твърди кортове в Истанбул.

В битката за място в основната схема българинът отстъпи с 1:6, 4:6 на французинът Лоран Локоли за час и 17 минути игра.

Двамата си размениха по един гейм за начало на срещата, след което Локоли взе пет поредни части, което му позволи да затвори първия сет с 6:1.

Втория пък започна с четири поредни пробива, което доведе резултата до 2:2. В следващите минути и двамата печелиха подаванията си, но за съжаление в деветата част Андреев инкасира нов брейк, който позволи на францизинът да сервира за мача. Лоран се справи и така намери място в основната схема на турнира.

Българският тенисист пък ще се надява на отказ на някой от другите състезатели, за да намери място в същинската част на надпреварата като щастлив губещ.