Адриан Андреев отстъпи на Ласло Джере в квалификациите на ATP 250 турнира в Стокхолм

В основната схема на турнира в Стокхолм ще играе Григор Димитров.

адриан андреев отпадна генуа
Снимка: БФ Тенис
17:07, 12.10.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Адриан Андреев отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира от сериите ATP 250 в зала в Стокхолм с награден фонд 767,455 евро.

Българинът загуби с 1:6, 6:3, 0:6 от Ласло Джере след 94 минути игра. Сърбинът е бивш №27 в света и има две спечелени титли от турнири на ATP.

Андреев изостана с 0:3 в първия сет и го загуби с 1:6. Във втората част Адриан поведе с 4:0 и изравни сетовете след 6:3. Българинът обаче не успя да вземе гейм в третата част и отпадна от надпреварата.

В основната схема на турнира в Стокхолм ще играе Григор Димитров. Българинът е поставен под №3 в схемата и ще почива в първия кръг. Във втория кръг Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между Сумит Нагал и Куентин Алис.