Адриан Андреев с успешен старт на сингъл на Чалънджър в Италия

Българинът победи аржентинския квалификант Дженаро Алберто Оливиери със 7:5, 3:6, 6:2.

адриан андреев стартира победа тенис турнира станфорд
Снимка:
19:56, 03.09.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Адриан Андреев преодоля първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите Чалънджър в Генуа (Италия) с награден фонд 148 625 евро, след като победи аржентинския квалификант Дженаро Алберто Оливиери със 7:5, 3:6, 6:2. Българинът спечели в рамките на два часа и 44 минути, а с класирането си за втория кръг си осигури 2 420 евро и осем точки за световната ранглиста.

За него това е шеста поредна победа, след като през миналата седмица спечели първата си титла на ниво Чалънджър в Порто.

Първата част не бе лесна за втората ракета на България. Неговият аржентински съперник получи разиграване за сета, но българинът го отрази и взе следващите две точки на собствен сервис за 5:5. В последствие той проби Оливиери за 6:5 и спря две разигравания за рибрейк, за да стигне до 7:5.

Във втория сет Андреев загуби собственото си подаване без спечелена точка и Оливиери изравни с 6:3, но българинът се реваншира в решаващата част.

Двамата се движеха наравно до 2:2, но втората ракета на България взе следващите четири гейма с два поредни пробива и сложи точка на спора на първи мачбол.

За място на четвъртфиналите Адриан Андреев ще играе срещу представителя на домакините Джовани Фонио, 316-и в световната ранглиста.