Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на сингъл и на двойки в Порто

Две от две за българина на португалска земя

18:19, 28.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на сингъл и на двойки на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Порто (Португалия) с награден фонд 74825 евро.

Шестият поставен в схемата поединично Андреев надигра във втория кръг унгарския квалификант Мате Валкус с 6:4, 6:2 за 77 минути.

23-годишният българин направи серия от пет гейма за преднина от 5:1, което се оказа решаващо за изхода на първия сет. Валкус намали до 4:5, но за повече нямаше сили. Андреев дръпна с 3:1 във втората част, след което затвори мача с нова добра поредица от три гейма.

С успеха той си осигури 2070 евро и 12 точки за световната ранглиста, в която заема 261-ото място.

Съперник на българския тенисист в спора за достигане до полуфиналите ще бъде друг квалификант Даниел Кукиерман (Израел), 541-и в класацията на АТП. Двамата не са играли досега.

В надпреварата при дуетите Андреев и Николас Санчес Искиердо от Испания надделяха с 5:7, 6:3, 10-2 над Ерги Киркин (Турция) и Давид Хорда Санчис (Испания), когото Андреев победи в първия кръг на сингъл. Така софиянецът заработи 440 евро и 16 точки за класацията на двойки.

Друг българин Александър Донски отпадна на старта при дуетите.

Донски и Тиаго Перейра (Португалия) загубиха с 2:6, 4:6 от Сидхант Бантия (Индия) и Тенисън Уайтинг (САЩ).