Адриан Андреев стартира с победа на тенис турнира на клей в Карлсруе

Съперник на българина ще бъде победителя от мача между Пиер-Юг Ербер и Юстин Енгел.

адриан андреев загуби драматично финалния кръг квалификациите ролан гарос
Снимка: БФ Тенис
15:36, 02.07.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Адриан Андреев се класира за втория кръг на тенис турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Карлсруе (Германия) с награден фонд 74 825 евро.

Андреев победи на старта швейцареца Жером Ким с 6:3, 6:7(4), 7:5 за близо три часа игра.

Един пробив беше достатъчен на българина, за да спечели първия сет, а във втората част пропиля мачбол в деветия гейм, след което загуби тайбрека и Ким изравни резултата.

В решителния трети сет Андреев успя да вземе подаването на съперника си в 12-ия гейм и да затвори мача при третата си възможност.

В следващия кръг съперник на българина ще бъде победителя от мача между номер 3 в схемата Пиер-Юг Ербер (Франция) и Юстин Енгел (Германия).