Агонията за България продължава след домакинско поражение от Литва в евроквалификациите

С човек по-малко "лъвовете" отстъпиха на Литва с 0:2

20:56, 14.10.2023
11390
Чете се за: 02:17 мин.
България Литва Ивайло Чочев
Снимка: Startphoto.bg

Националният отбор по футбол на България загуби от Литва с 0:2 в мач от квалификациите за Евро 2024. Футболните национали остават без победа в настоящата 2023 г.

Първият точен удар в двубоя бе на сметката на гостите. Викинтас Сливка стреля от вътрешността на наказателното поле, но Иван Дюлгеров спаси. Федор Черних пък изпрати топката в противниковата врата, но попадението мигновено бе отменено заради засада.

Първото полувреме завърши по кошмарен начин за "лъвовете". Андриан Краев закъсня с шпагата си в краката на Юстас Ласицкас и бе изгонен след втори жълт картон. Само минута по-късно възпитаниците на Едгарас Янкаускас поведоха в резултата. След изпълнение на ъглов удар Пиюс Ширвюс бе най-съобразителен и стреля от непосредствена близост за 1:0.

След почивката литовците се възползваха от численото си предимство на терена и удвоиха аванса си. Пиюс Ширвюс засече с глава центриране на Юстас Ласицкас.

Юстас Ласицкас също можеше да запише името си сред голмайсторите, като изпрати топката в противниковата врата в 74-ата минута. Попадението му обаче бе отменено след намесата на ВАР заради засада.

Литва измести България от предпоследната 4-а позиция в класирането на група "G" с актив от 5 пункта. България се смъкна до последното 5-о място с 2 точки.

Младен Кръстаич пред БНТ: Усети се напрежението върху футболистите

Кирил Десподов пред БНТ: Поведението ни на терена е срам и позор

Илия Груев пред БНТ: Само с битка може да се види, че искаме да победим