Айнтрахт (Франкфурт) спечели първия дуел с Бетис

21:36, 09.03.2022
тервел пулев почти всичко уточнено мача ковальов

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) спечели с 2:1 гостуването си на Бетис в първи двубой между двата тима от 1/8-финалите в турнира Лига Европа.

Авансът на немския тим можеше да бъде дори по-солиден, но през второто полувреме опитният страж на "андалусийци" Клаудио Браво спаси дузпа на Рафаел Боре, запазвайки интригата в сблъсъка.

По-рано в срещата обаче чилийският вратар допусна груба грешка, която позволи на гостите от Франкфурт да открият резултата в 14-ата минута. Тогава, Филип Костич видя, че Браво е излязъл малко пред своята голлиния и не се поколеба да опита прехвърлящ удар от фланга, с който намери далечния ъгъл за 1:0.

Домакините от Бетис все пак стигнаха до изравнителното попадение след половин час игра, когато с прецизен удар в долния ляв ъгъл Набил Фекир възстанови паритета на "Бенито Виямарин".

Секунди след подновяването на играта обаче "зелено-белите" допуснаха груба грешка при изнасянето на топката, която бе моментално наказана от гостите, а в ролята на голмайстор влезе Даичи Камада.

Реваншът във Франкфурт е следващия четвъртък от 22.00 часа българско време.