Айнтрахт и Барселона оставиха всичко за реванша

айнтрахт барселона оставиха всичко реванша
23:58, 07.04.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Отборите на Айтрахт (Франкурт) и Барселона завършиха наравно 1:1 в първия двубой помежду си от четвъртфиналите на Лига Европа.

Домакините откриха резултата на "Комерцбанк Арена" в 48-ата минута, когато Ерик Гарсия центрира топката в наказателното поле на "каталунците", а Ансгар Кнауф засече и с плътен изстрел се разписа в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Марк-Андре тер Стеген.

Барселона възстанови равенството в 66-ата минута. Двойно подаване между Феран Торес и Френки де Йонг изведе нидерландския халф на отлична стрелкова позиция и той прати топката в долния десен ъгъл на стража Кевин Трап.

Айнтрахт доигра мача с човек по-малко на терена заради втория жълт картон на Тута в 78-ата минута. Играчът фаулира грубо Педри.

Реваншът е следващата седмица в четвъртък, 14 април, от 22 часа на стадион "Ноу Камп".