академик пловдив изненада берое дома
Снимка: БК Академик Пловдив
21:24, 21.12.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Академик Пловдив пое глътка въздух и записа втора победа за сезона в НБЛ, след като изненада у дома Берое с 92:72.

Пловдивчани започнаха по-колебливо мача, но успяха да наваксат изоставане от 5 точки до почивката. През второто полувреме домакините не показаха милост и допуснаха само 28 точки в коша си, за да спечелят убедително с голяма разлика.

Александър Милов изигра най-добрия си мач с екипа на Академик и завърши с 23 точки за малко повече от 20 минути на терена. С 13 точки се отличи Васил Бачев. По 10 точки записаха Кръстан Кръстанов и Махмут Давидов. Капитанът Антъни Гуджино се върна в игра с 5 точки и 9 борби.

За гостите от Стара Загора 16 точки записа Корнелиус Хъдсън, 15 – Тареки Едоджи, а по 12 – Роберт Георгиев и Дарин Иванов.

В следващия кръг Берое приема Ямбол, а Академик Пловдив е домакин на Черноморец.