Академик (Пловдив) постигна трудна победа над Черно море във Варна

академик пловдив постигна трудна победа черно море варна
23:24, 11.04.2022

Тимът на Академик (Пловдив) записа трудна победа в мач от 24-ия кръг на НБЛ след 89:85 срещу Черно море.

Варненци бяха близо до изненадата в зала „Сила“, но пропиляха двуцифрен аванс, а след това изпуснаха още шансове да измъкнат успеха.

В първата четвърт гостите поведоха с 24:16, но във втората Академик се наложи с 27:16.

В третата четвърт Академик спечели с 29:23, а последната приключи при 22:18 за Черно море.

В основата на успеха на домакините бе Дейшон Найт с 32 точки. Николай Николов се отчете с 16 и 7 борби, а 10 добави Николай Титков.

За „моряците“ Цветомир Куртев вкара 20 точки. Мартин Стефанов се отчете с 15, а по 10 добавиха Мартин Коцев и Берк Мехмед.

Академик Пловдив е с баланс 11-13 на седмото място, но запазва шансове за по-предно класиране. В следващия кръг тимът ще има ново домакинство – този път срещу Ямбол. Черно море пък остава последен с 1-23 и приема Рилски спортист.