Андалусийците загубиха с 2:3 у дома

Севиля - Депортиво Алавес
Снимка: Facebook: Deportivo Alavés
09:28, 13.01.2024

Депортиво Алавес се наложи над Севиля с 3:2 при гостуването си в първия мач от 20-ия кръг на испанската Ла Лига.

Победителите взеха сериозен аванс още преди почивката на мача, като поведоха с 2:0 с попадения на Нахуел Теналия и Кике Гарсия.

Севиля обаче направи всичко възможно през втората част, за да обърне развоя на мача и стигна до равенство с голове на Рафаел Мир и Лукас Окампос. Алавес все пак успя да си тръгне от Андалусия с трите точки с гол в последната минута на Рубен Дуарте и асистенция на Самуел Омородион.

Това бе трета поредна загуба на Севиля у дома. Гол на Хесус Навас за домакините още във втората минута бе отменен след преразглеждане със системата за видео повторение в помощ на съдиите.

Тимът на Севиля остава на 16-о място в класирането, като е само на точка над зоната на изпадащите. Алавес се изкачи до 13-а позиция.

Стоян Михалев: Няма интрига в ПП-ДБ с избора на председател на НС след ротацията