Алберт Попов, Константин Стоилов и Калин Златков заеха място сред първите 25 в квалификацията в гигантския слалом за мъже на световното първенство по ски алпийски дисциплини в Куршевел/Мерибел, Франция.
Така и тримата български представители се класираха за същинската част на състезанието, която ще се проведе в петък.
Победител в квалификацията стана Бенжамин Солош от Израел с общо време от 2:21.13 минути. Попов завърши трети на 0.33 секунди от него. Най-добрият български алпиец бе лидер след първия манш с резултата си от 1:12.35 минути и във втория определено спести сили.
20-годишният Стоилов остана 13-и на 2.42 секунди от времето на победителя в квалификацията, след като даде 16-о време в първия манш и 12-о във втория. 22-годишният Златков пък зае 16-о място с пасив от 2.95 секунди от Солош.
В квалификацията участваха общо 107 скиори от всички краища на света.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Алберт Попов: Имам доста по-високи цели към себе си, отколкото хората към мен
Линдзи Вон оставя отворена врата за ново завръщане след тежката катастрофа в Кортина
Триумф за Калин Златков и Анина Цурбриген и в слалома на Държавното първенство
Свлачища като по учебник. Неизбежна природна стихия или поредица от неизпълнени отговорности?
България получи награда за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия 2026“