Алекс Лазаров стартира с успех в квалификациите в Лима

23:20, 24.10.2021
алекс лазаров стартира успех квалификациите лима

Българският тенисист Александър Лазаров се класира за втория кръг на квалификациите на турнира от сериите Чалънджър в перуанската столица Лима след успех срещу швейцареца Лука Кастелнуово.

Лазаров, поставен под №5 в пресявките, се наложи с 6:4, 7:5 за час и 35 минути игра на червените кортове в Лима.

В първата част българинът навакса изоставане от 2:4 и със серия от четири поредни гейма съумя да стигне до успеха във първия сет.

Във втория ситуацията бе на път да се повтори, но в десетата част Лазаров пропусна три мачбола и допусна да се стигне до 5:5. Все пак четвъртата ракета на България реализира решителен пробив в 12-та част и така сложи точка на спора.

Негов съперник в битката за място в основната схема ще бъде №3 в пресявките Лукас Катарина от Монако.

Ако Александър Лазаров съумее да премине през монегаска, то в първия кръг на основната схема той може да срещне другия българин в турнира Димитър Кузманов, който започва срещу квалификант.