Александър Донски се класира на полуфинал в Тунис

александър донски спечели второ турнир тунис
Снимка: БФ Тенис
14:24, 04.11.2022

Александър Донски се класира за полуфиналите на турнира на твърда настилка в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под №6 българският национал победи германеца Майк Щайнер с 6:3, 7:6(6) за 108 минути, след като не даде нито една възможност за пробив на съперника си.

Донски беше много солиден при подаването си, като пласира 9 аса и спечели 35 от 40 разиграни точки при вкаран първи сервис. Той взе ранен аванс от 3:1 гейма и нямаше проблеми до края на първия сет, а втората част беше равностойна и стигна до тайбрек. В него българинът навакса пасив от 2:4 точки, след което отрази и сетбол при 5:6, а с три поредни разигравания стигна до крайния успех.

С победата си днес българинът заработи 4 точки за световната ранглиста. За място на финала Донски ще играе утре срещу четвъртия в схемата Симон Бопен (Белгия).