Александър Донски триумфира с титлата на двойки в Сараево

Александър Донски
20:13, 11.06.2022

Националът на България за Купа „Дейвис" Александър Донски спечели титлата на двойки на турнира в Сараево (Босна и Херцеговина) с награден фонд 15 хиляди долара.

Във финалната среща Донски и Давид Пихлер от Австрия победиха с 5:7, 7:6 (2), 12-10 Константин Битун Кузмин (Франция) и Майкъл Върбенски (Чехия). За Донски това е седми трофей на двойки в турнири на ITF.

Друг национал на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров пък отпадна на полуфиналите на турнира на червени кортове в Скопие (Северна Македония) с награден фонд 25 хиляди долара.

На полуфиналите Нестеров отстъпи с 2-6, 0-6 на №1 в схемата и №207 в света Лорен Локоли от Франция. Преди този мач Пьотр записа шест последователни победи на турнира (три в основната схема и три в квалификациите).

Габриел Донев от своя страна отпадна на четвъртфиналите на сингъл и полуфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Будва (Черна гора) с награден фонд 15 хиляди долара.

25-годишният Донев загуби от водача в схемата Кристофър Хейман от Белгия с 5:7, 3:6 в мач, продължил 1 час и 45 минути.

Първият сет бе равностоен, като българинът поведе с 2:0, допусна обрат до 5:3 и изравни за 5:5, преди да отстъпи с 5:7. Донев изостана с 1:4 във втората част и белгиецът приключи мача с 6:3 в своя полза.